ما در سراسر کشور سفارش می گیریم. بازگشت 30 روزه. ارسال رایگان برای سفارشات بیش از 100 تومان

  • 021-77981712

وبلاگ

  • خانه
رابطه باغبانی و سلامت روان (2)

رابطه باغبانی و سلامت روان :اگر احساس استرس و افسردگی می نمایید، تحقیقات نو نشان میدهد که باغبانی و کثیف شدن دست ها با خاک امکان دارد خلق و خوی شما را بهبود بخشد.محققان دریافتند که مراقبت از گیاهان حتی برای باغبانانی که برای نخستین بار به آن می‌پردازند می‌تواند برای سلامت روان مفید باشد.

این فعالیت با کاهش استرس، اضطراب و افسردگی در زنان سالمی که 2 بار در هفته در کلاس‌های باغبانی شرکت می‌کردند، دارای ارتباط بود. هیچ کس در این مطالعه قبلاً باغبانی نکرده بود.

رابطه باغبانی و سلامت روان
رابطه باغبانی و سلامت روان

اظهارات «چارلز گای» درباره اثرات باغبانی روی افراد

«چارلز گای»، محقق ارشد از دانشگاه فلوریدا، گفت: «مطالعات گذشته نشان داده‌اند که باغبانی می‌تواند به بهبود سلامت روان کسانی که مشکلات یا چالش‌های پزشکی دارند، یاری بکند. هم چنین افراد سالم هم می‌توانند از راه باغبانی، سلامت روانی خود را زیاد شدن بدهند.»این مطالعه شامل ۳۲ زن ۲۶ تا ۴۹ ساله بود.

همه سالم بودند، به این معنی که آنان هیچ بیماری مزمن سلامتی نداشتند، و مواد مخدر یا دخانیات و داروهایی برای اضطراب یا افسردگی مصرف نمی‌کردند. نیمی از زنان در جلسات باغبانی شرکت کردند، در حالی که نیمی دیگر در کلاس‌های هنری شرکت کردند.گای توضیح داد: «هم باغبانی و هم فعالیت‌های هنری شامل یادگیری، برنامه ریزی، خلاقیت و حرکت بدنی میباشد و هر 2 بصورت درمان در محیط‌های پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند.»

در جلسات باغبانی، شرکت کنندگان مطالعه نحوه کاشت بذر، پیوند انواع مختلف گیاهان و برداشت و چشیدن گیاهان خوراکی را آموختند. شرکت‌کنندگانی که به کلاس‌های هنری رفتند، چاپ‌سازی، کاغذسازی، طراحی و کلاژ را آموختند.پس از آن، از شرکت کنندگان خواسته شد تا مجموعه‌ای از تست‌ها را تکمیل کنند که اضطراب، افسردگی، استرس و خلق و خوی آنان را اندازه گیری می‌کرد.

نتیجه ی جالب تحقیقات

تیم تحقیق دریافت در حالی که گروه‌های باغبانی و هنری پیشرفت‌های مشابهی را در سلامت روان در طول وقت تجربه کردند، باغبان‌ها اضطراب کمی کمتر از هنرمندان گزارش کردند.با این حالا، ایده استفاده از باغبانی به عنوان 1 نوع درمان موضوع جدیدی نیست.

محققان خاطرنشان کردند که در انتها مطالعه، بسیاری از شرکت‌کنندگان اشتیاق تازه کشف شده‌ای داشتند.گای گفت: «در انتها آزمایش، بسیاری از شرکت‌کنندگان نه‌تنها می‌گفتند که چقدر از جلسات لذت می‌برند، بلکه می‌گفتند چطور قصد دارند باغبانی را ادامه بدهند.»

رابطه باغبانی و سلامت روان
رابطه باغبانی و سلامت روان

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *