ما در سراسر کشور سفارش می گیریم. بازگشت 30 روزه. ارسال رایگان برای سفارشات بیش از 100 تومان

  • 021-77981712

وبلاگ

  • خانه
ذخیره انرژی با استفاده از ریشه گیاهان (2)

ذخیره انرژی با استفاده از ریشه گیاهان : محققان معتقدند برای این منظور میبایست گیاهان را با 1 محلول مخصوص آبیاری نمود که ریشه‌های آنان را رسانای الکتریسیته می‌کند.این گیاهان علاوه بر آن که به عنوان ابرخازن مبتنی بر ریشه عمل می‌کنند، سیستم‌های بیوهیبریدی هستند که فرایندهای زیست شناختی را با قابلیت‌های الکترونیکی ترکیب می‌کنند.

این تحقیق در آزمایشگاه ارگانیک الکترونیکس دانشگاه مذکور و براساس تحقیقات پیشین النی استارینیدو انجام شده است. در سال ۲۰۱۵ او وهمکارانش توانستند با افزودن دروهایی از یک پلیمر رسانه به نام PEDOT به گل رز، مدارهای الکتریکی را در آن درست کردن کنند. در مرحله بعدی از مدارها به عنوان ترانزیستورها استفاده شد.در سال ۲۰۱۷ میلادی محققان 1 الیگومر ترکیبی به نام ETE-S به جای پلیمر به گیاه اضافه کردند.

ذخیره انرژی با استفاده از ریشه گیاهان
ذخیره انرژی با استفاده از ریشه گیاهان

این ماده به تشکیل پلیمرهایی در گیاه منجر و آن را به رسانای الکتریسیته‌ای با قابلیت ذخیره انرژی تبدیل کردند.استارینیدو در این باره می‌گوید: ما قبلاً با قلمه‌های گیاهی کار کرده‌ایم که می‌توانستند پلیمرها یا الیگومرهای رسانا را جذب و سازماندهی کنند. با این حالا، قلمه‌های گیاه فقط چند روز زنده می‌مانند و گیاه دیگر رشد نمی‌کرد. در این پژوهش نو از گیاهان دست نخورده استفاده کردیم.

نحوه ی آزمایش

برای این منظور از 1 گیاه لوبیای معمولی استفاده کردیم که از دانه رشد می‌کند. ما نشان دادیم هنگامی گیاهان با محلولی حاوی الیگومرها آبیاری می‌شوند، رسانای الکتریکی می‌شوند.گیاه لوبیای بکار رفته در آزمایش‌های این تیم Phaseolus vulgaris نام دارد و الیگومر مزدوج ETE-S موجود در محلول آبیاری را به عنوان بخشی از 1 فرآیند طبیعی پلیمریزه می‌کند.

طی فرایند این 1 لایه پلیمری رسانا روی ریشه‌های گیاه درست کردن شد که کل سیستم ریشه را به شبکه ای از رساناها تبدیل نمود. این شبکه رسانا بیشتر از 4 هفته از پیشنهاد الکتریکی فعال باقی ماند.محققان این گیاه را به عنوان یک ابر خازن بکار گرفتند که طی فرایند شارژ و تخلیه شارژ ریشه‌های آن به عنوان الکترود عمل می‌کردند. آنان متوجه شدند گیاه می‌تواند ۱۰۰ بار بیش از سیستم‌های پیشین انرژی ذخیره بکند.

در سیستم‌های پیشین فقط از ساقه گیاه استفاده می‌شد. هم چنین به پیشنهاد می‌رسد این روش تأثیر کمی بر سلامت گیاه دارد و می‌توان از سیستم ریشه برای مدتی طولانی‌تر استفاده نمود.

ذخیره انرژی با استفاده از ریشه گیاهان
ذخیره انرژی با استفاده از ریشه گیاهان

مطالب مرتبط :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *